Tanıtım, organizasyon, sponsorluklar için fotoğraflar, logolar ve kısa özgeçmiş bu sayfada yeralmaktadır

MASTER OF CEREMONY & SUNUCULUK & MODERATÖRLÜK LOGO

SEVİNÇ SATIROĞLU – KISA ÖZGEÇMİŞ

Anadolu Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İktisat ve Anadolu Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı bölümlerinden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Avrupa Birliği Siyasal Sistemler Hukuku konularında araştırmalar yaptı. Diyalog Anlatım İletişim, Spikerlik-Sunuculuk Eğitimi’ni tamamladı. Opera sanatçılarından ses eğitimi aldı. İngiliz Kraliyet Müzik Akademisi’nden başarı sertifikası sahibidir. 2003 yılında itibaren CNBC-e, 32. Gün, CNN Türk, Kanal 24 ve Haber Türk Televizyonlarında görev aldı. Uzun yıllar Canlı Yayın Muhabirliği, TV Anchor, Haber Kuşakları Sunuculuğu yaptı. Yaptığı haber ve yayınlarla birçok ödüle layık görüldü.

Tv’nin yanı sıra; 2003 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim kurumlarında Spikerlik-Sunuculuğu Tekniği eğitmeni olarak başladığı eğitmenlik kariyeri, resmi ve özel kurum-kuruluşlar, iş insanları, üst düzey yöneticiler ve liderlere “Etkili Konuşma, Sunum, Konuşmacı Koçluğu ile Protokol ve İmaj” eğitimleri devam etmektedir. Konuşma ve sunum üzerine Konuşursam Dünya Sarsılır isimli kitabı yazmıştır. 2008 yılından bu yana ulusal ve uluslararası konferans ve zirvelerde Master of Ceremony, Sunucu, Moderatör ve Keynote Konuşmacı olarak da yer almaktadır. Birçok kurumun marka tanıtımlarını seslendirmektedir.

Sevinç Satıroğlu’nun sunuculuk, eğitim ve danışmanlık alanındaki tüm kişisel çalışmaları, 2014 yılından itibaren “Sevinç Satıroğlu-Media Professional” markası altında “Master of  Talk” “Master of Speech” “Master of Prestij” “Master of Voice” markaları ile devam etmektedir. Türkiye çapında birçok devlet ve vakıf üniversitesinde eğitimler veren Sevinç Satıroğlu, halen İstanbul Aydın Üniversitesi, İletişim Fakültesi’nde Konuşma Teknikleri eğitimi vermektedir. Sevinç Satıroğlu, Unicef, BPW gibi uluslararası ve ulusal birçok sivil toplum kuruluşunun üyesi olarak, çevre, eğitim, kadın ve sağlıklı yaşam konularına destek vermektedir.